Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj ve stolním tenise

Registrovaní:
29. prosince 2022 se konal již tradiční Vánoční turnaj o pohár starostky obce Chomutice. Od 8 hodin proběhla registrace, na které se do velkého boje zapojilo 15 závodně hrajících sportovců stolního tenisu. Převaha samozřejmě byla z řad domácích hráčů z Chomutic, ale zavítali k nám i hráči z Nového Bydžova a z Radimy. Mezi nejsilnějšími hráči, kteří se probojovali do hry o pohár patřila Tereza Tonarová, avšak 3. místo neobhájila před Milošem Jónem, který si svou hrou třetí místo vybojoval. Ve finále se utkal Ondřej Kučera s Jakubem Tázlerem. Po velkém boji, plný podpory ze strany fanoušků, těsně vyhrál Jakub Tázler. Následně se konaly čtyřhry ve kterých jsme se rozhodli pro losovani jednotlivých dvojic tak aby byl turnaj zajímavý. Třetí místo si vybojoval pan předseda Jiří Scháňko s Vratislavem Petráčkem ml. Na druhém místě se umístil Lukáš Tonar s Radkem Veselým. A první místo zaslouženě vyhrála Tereza Tonarová s Jiřím Průšou. Všichni jsme si turnaj užili a takto sportovně jsme spolu oslavili Vánoce a Nový rok zároveň. Děkujeme paní starostce za krásné poháry, které teď dělají všem vítězům velikou radost.
Neregistrovaní:
Další den 30. prosince si přišli zabojovat o pohár rekreační sportovci stolního tenisu. Tento rok měli velkou šanci, protože celkem si přišlo zahrát 6 hráčů. Zápasy se hrály na čtyři vítězné sety. Nejprve si zahrál každý s každým a následně začal boj o 3. místo. Petr Veselý přehrál Vojtu Vostrčila a získal tak jeden ze tří pohárů. Ve finále se proti sobě utkali dva hráči z Hořic. Vítězem Vánočního turnaje ve dvouhrách se stal Pavel Erben. Druhé místo obsadil Vlasta Hátle. Po krátké pauze na občerstvení následovaly čtyřhry. Pro spravedlivost hry byly dvojice vylosovány. Na 3. místě se umístil Martin Vaníček s Petrem Veselým. Jako druzí se umístil Pavel Erbem s Tomášem Francem a vítězem čtyřher se stal Vlasta Hátle s Vojtou Vostrčilem. Ve zbytku času si pro legraci zahráli kluboví hráči z Chomutic s vítězi turnaje. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme, ať je i nadále stolní tenis baví a věříme že příští rok bude vyšší účast jako tomu bylo roky předešlých.
autor: Lukáš Tonar